International Art Community "Prometheus"

Become ambassador of your culture
Share your talent worldwide

International Online Contest “Future Stars” II° edition 28 February 2021 | RESULTS

Pos. Artist Country Votes
1 Artur Jaron 1495
2 Wanda Tanasiewicz 1478
3 Ballet “Impuls” 1220
4 Celine Gabriella Amijaya 1187
5 Gracelyn Jessica Christie 1160
6 Nadya Putri Oktaviana Sari 1046
7 Antonia Andonova Mutafova 1019
8 Jeremi Tabęcki 984
9 Lora Arsova 937
10 Wiktoria Dołżonek 881
11 Benan Nukić 802
12 Julia Sechman 759
13 Elisa Sejdiu 758
14 Zlatin Denchev Kanchev 745
15 Maulana Malik Ibrahim 722
16 Shaquila Almira Senta 698
17 Agnieszka Natanek 668
18 Nathania Hasnaa Nabila 662
19 Elena Jovanova 633
20 Marcelina Albrycht 618
21 Arliza Ilazi 585
22 Marija Jakaitytė 539
23 Jozsef Terek 517
24 Miglė Voskaitė 486
25 Women dance group “Vėtrubė” of Cultural center Taurage 474
26 Maria Walkiewicz 469
27 Radvilė Lesiūnaitė 426
28 Folklore ensemble «Barvinok» 416
29 Selaras Pinang Masak 399
30 Duet – Antonia Andonova Mutafova and Yordan Todorov Ivanov 360
31 Kacper Wielgosz 354
32 Adyghe dance ensemble “Terek” 331
33 Karolina Pięta 322
34 Dasha Lischuk 298
35 Sylwia Mękarska 287
36 Folk dance ensemble “Promin” 278
37 Jocelyn Elena 255
38 Yusifzada Nahayat 250
39 Ensar Djulovic 245
40 Nikita Georgijevski 203
41 Juna Dervishi 194
42 Otilija Žikas 192
43 Abdullaeva Khilola 190
44 Thanaphat Jumratchay 186
45 Mammadova Daniz 185
46 Duet Emma Ivova Atanasova/Anika Krasimirova Angelova – Ballet Impuls 183
47 Bădulescu Ema Ștefania 181
48 Victoriya Vladimirova Andreeva – Ballet Impuls 170
49 Sebastian Ștefan Grosaru 165
49 Vocal group “Prista” 165
51 Wojciech Stosel 155
52 Yoana Nikolaeva Krasteva – Ballet Impuls 144
53 Sîrba Maria Alexandra 125
54 Duet Joanna Jamrozik /Mikołaj Wańkowicz 122
55 Vocal Studio “Soprano” 115
56 Raya Daneva 110
57 Piano duet – Beloslava Atanasova Tancheva and Stepan Pavlovich Chichikin 107
58 Emilia Anastasijević 105
59 Hillari Parangoni 104
60 Kledisa Zaimi 92
61 Desislava Dyakova 83
62 Chudnovets Angelina 80
63 Noya Geva 76
64 Karita Dimo Todorova 74
65 Esjana Komini 71
66 VUTAN ILINCA-MARIA 62
67 Aida Skaraite 56
68 Luis Carlos Estudante Ferreira 52
69 Ameera Nadia Calista 48
70 LAURA ARIAS PALOMINO 43
71 Michał Bogaczyk 42
71 Monika Šepikaitė 42
73 Mila Bulatovic 41
74 Ema Karachorova 40
75 Piano duet – Varvara Vitalievna Metelkina and Alexandra Vasileva Yancheva 39
75 Wierzgoń Krzysztof 39
77 Klaudia Gjini 32
78 Gala Bulatovic 24
79 Elena Nikolova Nedyalkova 22
79 Masha Korneeva 22
79 Jakub Grabiec 22
82 Duet – Magdalena Mucheva and Matea Dimova 20
83 Duet Plamena Georgieva and Yusein Posi 18
83 Folklore ensemble “JYLDYZ” 18
83 Antonio Manoilov 18
86 Darinela Vangelova 17
87 GABIJA RAILAITĖ 15
88 Szymon Baron 14
88 Vocal group “Sluncheva usmivka” 14
90 Pamela Glloga 13
91 Duet – Isak Haracic – cello / Sonja Markovic – piano 12
91 Ayodya Pala Tanah Baru 12
91 Duet – Kacper Świtalski/ Jakub Świrk 12
94 Judyta Prochownik 11
94 Mikołaj Wańkowicz 11
96 Agnieszka Zawadzka 10
97 Anindya Mutiara Cinta 9
97 Bartłomiej Koźniewski 9
99 Zuzanna Ozimińska 8
99 Stefans Stepinsh 8
101 Ena Taseva 7
101 Childrens choir “Pueri II” 7
101 Gaole Giovanni 7
101 Manolache Maria Nicoleta 7
105 Folklore dance ensemble “Kokshetau” 6
105 Júlia Ochôa 6
105 Duminica Mihai 6
105 Anggi Purwanti 6
105 Mary Vardanyan 6
110 Martopuro Squad 5
110 Daria Stefania 5
110 Jakub Świrk 5
110 Oskar Poyda 5
110 Nikoleta Nikolova 5
115 DANCE THEATER «JUNONA» 4
115 Sabrina Goshen 4
115 Zofia Baran 4
115 Yoana Dafova 4
119 Charlene Calista Tambayong 3
119 Eason Chua 3
119 GIANNA ANABELLE 3
122 Xolmo’minova Saodat Muzaffar qizi 2
122 Tymoteusz Kłak 2
122 Felisha Jessie Soesanto 2
125 Nizamov Amal Ravshanovich 1
125 FARISHA NADIA MOHD FAZLI 1
125 Helena Baran 1
125 Lina Serafimova 1
125 Ibragimova Samira Ravshan qizi 1
125 Omarova Dariya 1
125 MAGDALENA STEFANOWSKA 1
125 Kozhan Arnur 1
125 SARAH CIPRIANA TALOȘ 1
125 SANGGAR TARI SYOFYANI JUNIOR JAKARTA 1
125 Yan Kava 1
125 Belarusian children’s dance ensemble “PADLASKI WIANOK” Associations for children and youth studying the Belarusian language, AB-BA in Bialystok 1
125 Rivially Talita Shaky 1
125 Coltea Patricia 1
125 Zete Cezara Ioana 1
125 Necefli Xedice İlkin 1
125 Nemanja Bogićević 1
125 YOEL KYOCERA ANTONY 1
125 Teymurova Aysu Seymur 1
125 Dance Group of Art School of Sheki 1
125 Khamrokulov Nuriddin 1
125 Ognisko Baletowe Dom Kultury “Śródmieście” Polska Białystok 1
147 Khamraev Shokhjakhon Jurabekovich 0
147 Bekturgan kyzy Sanirabiga 0
147 ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH 0
147 EGIA RENALDI PURBA 0
147 Ognisko Baletowe Dom Kultury “Śródmieście” Polska Białystok 0
147 Belarusian children’s dance ensemble “PADLASKI WIANOK” Associations for children and youth studying the Belarusian language, AB-BA in Bialystok 0
147 Khamraeva Surayyo Makhmudovna 0
147 Belarusian children’s dance ensemble “PADLASKI WIANOK” Associations for children and youth studying the Belarusian language, AB-BA in Bialystok 0
147 Guliev Sabir 0
147 Noa Cana 0
147 Katja Babić 0
147 Tomoș Maria-Camelia 0
147 Syahmi Zaim Mardianis 0
147 Lisitsina Elizaveta 0
147 Tatiana Bondarenko 0
147 GENOVEVA DAVINA CARENZA 0
147 Zhumasheva Kamila 0
147 Music school theater “Gino” 0

Last update: 2021-03-12 17:47 (GMT)